Zoom’n’Joy

Objednávky na telefonu   +420 737 004 919

Po - Pá: 9:00 - 17:00

Rychlé dodání po celé České republice

Bestsellery číst dále
Digitální lupa Levenhuk DTX 43 4 490 Kč vč. DPH
Nové produkty
Filtr Explore Scientific světle žlutá N8 1,25" 390 Kč vč. DPH

zoom-n-joy.cz » Články » Články a další užitečné materiály o mikroskopech » Jak používat preparovaná sklíčka mikroskopu

Jak používat preparovaná sklíčka mikroskopu

prepared microscope slideSklíčko mikroskopů vás rychle a jednoduše přenese do úžasného mikro světa. Každá sada sklíček obsahuje celou řadu zpracovaných biologických vzorků. Je třeba pouze umístit jeden ze vzorků na plochu a nastavit optiku pro sledování.

Jak studovat preparované sklíčko pod mikroskopem:

1. Umístěte mikroskop na pevný a stabilní povrch. Pro pohodlnou práci s optikou by mělo být kolem mikroskopu dostatek místa.

2. Nainstalujte okulár do příslušné trubice na mikroskopu (pokud není předinstalována).

3. Pokud mikroskop obsahuje osvětlovací světlo, zapojte mikroskop do napájecího zdroje nebo vložte baterie. Zapněte světlo.

4. Vezměte preparované sklíčko mikroskopu ze sady, položte je na plochu a upevněte pomocí svorek. Držte sklíčko opatrně za okraje, aby nedošlo k otisku prstů na skle.

5. Otáčejte otočnou hlavu a prohlížejte si sklíčko mikroskopu při nejnižším zvětšení. Budete potřebovat nejmenší čočky objektivu.

6. Otáčejte zaměřovacími knoflíky a přibližte čočky objektivu co nejvíce sklu se vzorkem. Buďte opatrní! Sklíčko se může rozbít a vzorek zničit, pokud je na ně vyvíjena nadměrná síla.

7. Prohlédněte si okulár a otáčejte knoflíkem pro nastavení zaostření na protilehlou stranu tak, aby se čočky objektivu posunuly pryč od sklíčka mikroskopu. Zastavte, když bude obraz co nejostřejší. Podrobně si prohlédněte vzorek pod mikroskopem.

8. Upravte čočky objektivu tak, abyste dosáhli vyššího zvětšení. Opakujte kroky 6 a 7.

9. Pokud váš mikroskop umožňuje výměnu okuláru, můžete si prohlížet vzorky různými okuláry.

Kde lze preparovaná sklíčka mikroskopu sehnat? Máme je k dispozici v našem online obchodě. Sady preparovaných sklíček jsou k dispozici v této sekci. Naleznete zde malé i velké sady, které obsahují desítky snímků a příruček. Důrazně doporučujeme produkt Levenhuk N80 „Uvidíte vše!“ Sada sklíček.

Kromě prohlížení preparovaných mikroskopických snímků vás možná bude zajímat i pozorování různých objektů. Použijte vše, co je k dispozici: trochu sušenky, kapka jogurtu z ledničky, prachový chuchvalec zpod postele atd. Pokud najdete korek od vína, budete moci znovu vyzkoušet vědecké experimenty od Roberta Hookea, který zkoumal buněčnou strukturu a zavedl termín „buňka“, s použitím výše uvedeného vzorku.

Červenec 2018
Zoom'n'Joy

Jakákoli reprodukce tohoto materiálu za účelem veřejné prezentace na libovolném nosiči informací a v jakémkoli formátu je zakázána. Na tento článek se můžete odvolávat formou aktivního odkazu na stránky www.zoom-n-joy.cz.

Výrobce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit ceny, sortiment a specifikace výrobků, případně ukončit jejich výrobu a prodej.