Zoom’n’Joy

Objednávky na telefonu   +420 737 004 919

Po - Pá: 9:00 - 17:00

Rychlé dodání po celé České republice

Nové produkty
Filtr Explore Scientific tmavě zelená N58A 1,25" 390 Kč vč. DPH

zoom-n-joy.cz » Články » Články a další užitečné materiály o mikroskopech » Pavouk pod mikroskopem: fotografie a zvláštnosti studia preparátů

Pavouk pod mikroskopem: fotografie a zvláštnosti studia preparátů

spider under a microscope, a photo of a spider under a microscope, spider eyes under a microscope, spider leg under a microscopeHmyz a pavouci představují velmi zábavný zdroj objektů ke zkoumání pod mikroskopem. K pozorování je vhodné prakticky vše: křídla mouchy, oči vážky, nohy mravenců. Svět lezoucích a létajících stvoření může zaujmout vaši pozornost po celé dny a dokonce týdny. Například pavouk pod mikroskopem vypadá jako mimozemšťan (fotografii jeho očí můžete vidět výše). Při zvětšení v řádu několika desetinásobků můžete pozorovat chloupky na jeho těle a při zvětšení 1000x můžete zkoumat jeho čelisti a malé drápky na nohou.

Při 50násobném a vyšším zvětšení můžete pod mikroskopem pozorovat pavoučí oči. Můžete spatřit jeho přední a vedlejší oči. Věděli jste, že někteří pavouci mají dvanáct očí? Můžete je studovat i pod dětským mikroskopem.

Noha pavouka pod mikroskopem vypadá velmi podobně jako hmyzí noha. Při nízkém zvětšení vidíte jednotlivé chloupky; při vysokém zvětšení uvidíte i nepatrné drápky, které pomáhají pavoukovi rychle běhat po pavučině.

Některé části těla pavouka najdete jako hotové preparáty. Doporučujeme vám však pozorovat živé exempláře. Mimořádně zajímavé je pozorování pavouka, když požírá svou kořist nebo splétá pavučinu. Pozorovat pavouka při přijímání potravy je snadné: obvykle je v klidu a můžete na něj rychle zaostřit.

Ke studiu pavouků pod mikroskopem se dají použít digitální mikroskopy a ze svého výzkumu můžete pořizovat a ukládat fotografie a videozáznamy. Digitální mikroskopy vám pomohou uchovat každý vzrušující okamžik! Pokud máte problém s výběrem vhodného modelu, požádejte o radu naše prodavače. Kontaktujte nás a my vám pomůžeme!

Březen 2018
Zoom'n'Joy

Jakákoli reprodukce tohoto materiálu za účelem veřejné prezentace na libovolném nosiči informací a v jakémkoli formátu je zakázána. Na tento článek se můžete odvolávat formou aktivního odkazu na stránky www.zoom-n-joy.cz.

Výrobce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit ceny, sortiment a specifikace výrobků, případně ukončit jejich výrobu a prodej.